Echipamente pentru automatizari industriale

NOUTATI

Angajam Consilieri Tehnici Automatizari Industriale

05.12.13

romdevices

Rom Devices angajeaza Consilier Tehnic Automatizari industriale in fiecare dintre judetele Romaniei

Ne desfasuram activitatea in domeniul distributiei de echipamente pentru automatizari industriale cat si in domeniul proiectarii, executiei si implementarii de solutii complexe hardware si software intr-o gama larga de aplicatii din industrie. Compania Rom Devices a fost fondata in anul 1994 in Bucuresti.
Reprezentam in Romania firme de renume in domeniul automatizarilor industriale: Magnetrol, Rittmeyer, Advantech, Carlo Gavazzi, PR Electronics, Muller Coax, Elcis Encoder, Ero Electronic (Eurotherm), s.a. Lista completa a furnizorilor o puteti gasi pe site-ul nostru www.romdevices.com
Avem aplicatii in toate sectoarele industriale: in industria energetica (hidro), industria petrolului si a gazelor naturale, in industria auto, industria chimica, industria de tratare a apei, industria celulozei si a hartiei, in industria alimentara si altele.

Descrierea postului:
- Identificarea de noi oportunitati si promovarea produselor din gama Rom Devices in judet
- Deplasari zilnice in aria de responsabilitate. Vizitarea clientilor din judet - identificarea aplicatiilor, prezentarea ofertei generale, prezentare de produse noi
- Acordarea de asistenta tehnica si comerciala clientilor si potentialilor clienti din judet
- Planificarea activitatii, raportari zilnice, saptamanale si lunare catre superiori (la Bucuresti).
Cerinte:
- Absolvent studii superioare, profil tehnic: Automatica, Electronica, Electrotehnica, Energetica, Hidraulica (obligatoriu, alte studii nu sunt luate in considerare)
- Experienta in vanzari de echipamente pentru automatizari industriale constituie avantaj
- Experienta in testare, programare, punere in functiune, mentenanta echipamente electrice si echipamente pentru automatizari industriale
- Cunoasterea pietei: principalii producatori, competitori, clienti, constituie avantaj
- Capacitate de analiza si organizare, capacitate de respectare a termenelor, capabil de convingere, bune abilitati de negociere, autodidact, creativitate, perseverenta, atitudine pozitiva, intreprinzator. Interesat de propria dezvoltare profesionala si cariera
- Bune cunostinte de limba engleza - nivel mediu
- Cunostinte operare PC - MS Office (Word, Excel, Power Point)
- Domiciliu stabil in judet
- Detinerea unui autoturism propriu si disponibilitatea de a-l folosi in interes de serviciu
Oferta (bonusuri, beneficii):
- Loc de munca garantat, perioada nedeterminata, program flexibil
- Pachet salarial atractiv, venituri sigure si nelimitate functie de realizari (comision din vanzari)
- Posibilitati de dezvoltare a carierei
- Posibilitati de instruire profesionala in tara si in strainatate
- Asigurarea costurilor de deplasare la clienti, telefon mobil

Daca te consideri potrivit pentru a te alatura echipei noastre te rugam sa ne transmiti CV-ul tau la adresa de email mihaela@romdevices.ro, pana la 24 ianuarie 2014. Dupa analiza CV, te vom contacta pentru mai multe detalii si pentru interviu.

Inapoi
Romdevices