Echipamente pentru automatizari industriale

NOUTATI

Angajam!

17.04.13

romdevices

Pentru ca suntem in proces de dezvoltare alaturi de partenerii nostri, echipa noastra are un post disponibil. Dorim sa angajam un INGINER VANZARI AUTOMATIZARI INDUSTRIALE pentru sediul din Bucuresti.

Descrierea postului (activitati specifice):
-Intocmirea si urmarirea ofertelor, negocierea contractelor cu clientii
-Crearea unui portofoliu de clienti prin intretinerea portofoliului existent si prin identificarea de noi contacte
-Vizitarea clientilor - prezentarea ofertei generale, prezentare de produse noi, identificarea si intelegerea aplicatiilor, negocierea conditiilor comerciale
-Indeplinirea targetului de vanzari si de activitati lunare
-Intretinerea relatiei cu furnizorii externi
-Acordarea de asistenta tehnica si comerciala clientilor si potentialilor clienti
-Activitati de promovare a produselor din portofoliu
-Pregatirea si participarea la traininguri interne si externe
-Planificarea activitatilor, raportari catre superiori.

Cerinte pentru candidati:
-Absolvent studii superioare, profil tehnic (obligatoriu): Automatica, Electronica, Electrotehnica, Energetica
-Minim 2 ani experienta in vanzari de echipamente pentru automatizari industriale (senzori si traductoare, calculatoare industriale, achizitii de date, comunicatii industriale)
-Cunostinte solide in domeniul tehnic
-Experienta in testare, programare, punere in functiune, mentenanta echipamente electrice si echipamente pentru automatizari industriale
-Cunoasterea pietei: principalii producatori, competitori, clienti
-Bune cunostinte de limba engleza - nivel mediu-avansat
-Cunostinte operare PC - MS Office (Word, Excel, Power Point)
-Capacitate de analiza si organizare, capacitate de respectare a termenelor, bune abilitati de negociere, autodidact, creativitate, perseverenta, atitudine pozitiva
-Disponibilitate de deplasare in tara si strainatate
-Permis de conducere categoria B.

Daca te consideri potrivit pentru a te alatura echipei noastre te rugam sa ne transmiti CV-ul tau la adresa de email mihaela@romdevices.com. Dupa analiza, daca CV-ul tau corespunde cerintelor noastre, te vom contacta pentru mai multe detalii si pentru interviu.

Termen limita de transmitere CV-uri: 15 mai 2013.

Inapoi
Romdevices